O TGM

https://www.youtube.com/user/TGMHavirov
Fotky
Texty

Pár slov o TGM

Kapela TGM vznikla úplně nevinně coby vedlejší produkt zásnub zpěváka Martina Culdy Vaculíka někdy na podzim roku 2013. Ten kdysi v mladickém rozmaru prohlásil, že si vezme pouze a jen tu ženu, která se s ním společně zúčastní koncertu U2. Želbohu se zamiloval (pozdě, ale přece) v době, kdy irská kapela nikde nekoncertovala. A jelikož měl pocit, že konečně našel tu pravou, byl tedy nucen koncert uspořádat sám za pomoci svých kamarádů a kolegů ze školy. Nacvičili společně pár písní Bona Voxe a koncert na Bílé úspěšně uskutečnili. (snoubenka překvapivě na Bílé žádost o ruku přijala!)

Teachers Group & Manžel aneb TGM je tedy partičkou šenovských (jeden je vlastně ostravský kantor...) učitelů a basáka, kterého našli v manželovi své kolegyně. Po pár zkouškách zjistili, že je to spolu baví, že mají pozitivní vliv na vytváření pevných vztahů a partnerství, a že by byla škoda, kdyby jejich premiéra byla současně i derniérou…

A tak odložili písně nejpopulárnější irské kapely a vydali se vlastní cestou, které dneska můžeme říkat české „eF-Pí-áR“ (folk-pop-rock). Většinu repertoáru tvoří skladby textaře a kytaristy Jardy Hájka. Chytlavé, hluboké, ale i rozmarné texty dříve folkových písní získávají stále rockovější nádech. Jejich aranže vznikají tak nějak přirozeně spoluprací celé kapely, a protože má každý z muzikantů jiný hudební background, vyklube se z toho často příjemná a pestrá směs.

Členové kapely TGM:

Martin Vaculík – frontman, hlavní zpěv

Všestranný a muzikální, takový Culda prostě je.

Jarda Hájek – sólová kytara

Autor stovek písní, kytarista a nenápadný šéf a hybatel celé kapely.

Tonda Vajda – doprovodná akustická kytara

Tonda je naprosto neunavitelný hráč, hraje zkrátka pořád! - Neřád!

Honza Fukala – basová kytara

Kromě muziky dobře rozumí i všem těm drátům okolo, takže je taky dvorním technikem kapely.

Rosťa Bik - klávesy

vynikající řiditel autobusu a neméně zdatný klávesák

Harry - Harry

Špičkový bubeník muziku TGM občas pěkně přitvrzuje.

Zuzka Vinklárková – zpěv

Hostující (více-méně zdomácnělá) a doprovodná zpěvačka s nádechem klasiky v hlase.

Miluje zpěv a tamburínu :)

http://bandzone.cz/tgm1